Vícevrstvé polyolefinové smršťovací fólie splňují požadavky na vyšší užitnou hodnotu obalu, a to jak atraktivní vzhled, tak maximální stupeň ochrany. Nahrazují fólie z PVC.


Polyolefinové fólie mají vynikající optické vlastnosti a úplnou transparentnost - obal zdůrazňuje vzhled zboží, činí je přitažlivějším, a tím podporuje jeho prodej. Díky jedinečným mechanickým vlastnostem mohou být použity jako jediný balicí materiál na jednotlivá i skupinová balení zboží nejrůznějších tvarů.

3 až 5 vrstev fólie poskytuje zvýšenou ochranu proti kyslíku - prodlužují životnost potravin. Výjimečná teplotní stálost (-40 °C až +150 °C) umožňuje použití pro balení mražených výrobků.

Hladké fólie nebo polohadice (polorukávy) jsou k dodání v širokém rozsahu rozměrů a na vyžádání mohou být perforovány nebo opatřeny potiskem.

Polyolefinové fólie jsou víceúčelové balicí fólie určené pro ruční, poloautomatické i vysoce rychlostní automatické balení.

Vhodné pro kusové nebo skupinové balení potravin a jiných výrobků, např. kosmetiky, hraček, tiskařských výrobků, cukrovinek, chemikálií pro domácnost apod. Mohou být svařovány jak horkým drátem, tak svařováním klínovým postupem.

Síla µ 12; 15; 19; 25
Měrná hmotnost g/cm3 0,912
Vnitřní průměr mm 76
Šířka fólie
mm 180 - 1830
Šířka fólie se záhyby mm 180 - 750
Volné smršťování při 120 °C % 57/57
Mlžení % < 2,6
Lesk % > 85
Smršťovací teplota °C 120 - 180
Odolnost vůči průrazu kJ/m 90 - 160