Všeobecné vlastnosti


Fólie jsou vyráběny z LDPE nebo LLDPE granulátů, případně jejich kopolymerů. Dají se vyrábět v transparentním nebo barevném provedení. Mají vysokou chemickou odolnost při běžných i vysokých teplotách a dobré elektroisolační vlastnosti. Svařují se teplem, čelistmi s inpulsním zdrojem.

Fólie
jsou vyráběny v několika typech, které se od sebe liší fyzikálními vlastnostmi, jako například pevností, kluzností či zabarvením, a tím jsou uzpůsobeny pro specifické požadavky způsobu balení.
U některých typů se vlastnosti fólií nechají upravovat. Fólie jsou dodávány s povrchovou úpravou ionizací pro docílení dobré soudržnosti s tiskovými barvami. Výše ionizace je minimálně 38 DIN.

Folie pro tisk a laminaci

Tridex Print


Fólie tohoto typu jsou vyráběny koextruzí z granulátů LLDPE, v silách od 0,02 mm do 0,15 mm, kde je síla fólie hlídána počítačově. U těchto fólií je možné k jednotlivým dodávkám dávat kruhový diagram, který sleduje sílu fólie.

Fólie se vyznačují vysokou pevností, transparentností a kluzností
, která se nechá upravovat. Díky vynikajícím svařovacím vlastnostem se používají na vysoce frekvenčních balicích linkách. Zabarvení se doporučuje od 3 % do 8 %, a to podle síly fólie.

Fólie jsou vhodné také pro laminaci s BOPP, PET, AL, papírem nebo PE
. Vyznačují se také vysokými bariérovými vlastnostmi, což jim umožňuje použití i na vysoce agresivní látky, jakými jsou například prací prášky, aviváže, majonézy, kečupy a podobně.


Tridex Print pro hygienický program


Tenké, lesklé, kluzné a velmi pevné fólie s bezvadnou průhledností, dobrou svařitelností a možností kvalitního vícebarevného flexotisku.
Vyrábějí se pro ruční i strojní balení především hygienických výrobků a potravin.